השיעורים הניתנים להורדה ב'לומדעת'

צעדים בתכנון לימוד יומי

תכנון לימוד תורה יומי, מורכב משני דברים חשובים: 1. חישוב הזמן שיוקדש ללימוד, 2. סגנון השיעור, רמתו ואיכותו. ההצלחה בלימוד היומי, דורשת שילוב ייחודי של שני הדברים גם יחד.

בתוכנת 'לומדעת', משולבים סוגי שיעורים המיועדים למלא את הצרכים שהזכרנו. מצד אחד, שיעור באורך מלא על הדף היומי, המתייחד ברמת הסבר גבוהה וברורה, ובתוכן עשיר. ומצד שני, מגוון שיעורים קצרים, הניתנים לשילוב בזמנים פנויים בסדר היומי.

 


פירוט על השיעורים:

1. שיעורו של הגאון רבי מיכל זילבר שליט"א

מבין הפרויקטים המפורסמים ביותר בלימוד הגמרא, הם שיעוריו הנפלאים של הגאון המפורסם רבי מיכל זילבר שליט"א. שיעורים וותיקים אלו, ידועים בכל העולם, הן ברמת ההסבר הגבוהה והן בשילוב של תוכן עשיר תוך כדי הלימוד. השילוב הייחודי של גאונות וכשרון נדיר של הפשטת העניינים, הוא נכס של כל לומד גמרא.

השיעורים משלבים ביאור פשטני וברור של כל מהלך הגמרא, עם מפרשים רבים של הדף. אורך כל שיעור הוא כשעה, ומעידים כל שומעי השיעורים, שטעם מיוחד נשאר זמן רב לאחר השיעור.
 

 
 

2. שיעור הדרן

לאחר מחקר מקיף שעשה מכון הדרן, פותחו 'שיעורי הדרן' על ידי צוות תלמידי חכמים ועורכים מקצועיים. המטרה היא לתת ללומדים כלי שיאפשר לשמוע את כל מהלך הגמרא בכ - 5 דקות.

שיעורי הדרן הינם שיעורים ייחודיים הערוכים בשפה שוטפת קלה ופשוטה של הגמרא, ומיועדים להכנה וחזרה מהירה על הגמרא.

סגנון ייחודי זה, מאפשר לכל לומד לפי רמתו, להבין לדעת ולזכור יותר, ולנצל זמני נסיעות ועיתים פנויים. השיעורים ערוכים על ידי צוות תלמידי חכמים מנוסים, ונאמרים על ידי מגיד שיעור ותיק.

שיטת 'הדרן' עוררה התפעלות אצל תלמידי חכמים מובהקים, והתקבלה באהדה רבה על ידי ציבור לומדי הדף היומי.

משך השיעורים הוא כ 5 עד 10 ד' לדף גמרא.

עיקרון השיטה הוא, לנצל את הידיעה וההבנה בדף הגמרא, ולשמרו בפורמט מצומצם יותר שעל ידו יהיה ניתן לזכור את הנלמד. מהלך הגמרא מוגש בלשון ברורה ובהירה, המאפשר לחזור על הלימוד בזמנים קצרים במשך היום.

3. שיעור נושאי הדף

אורכו של שיעור זה הוא כדקה, ומטרתו להקיף ולעבור בקצרה  על הנושאים הנלמדים בדף.

4. שיעור מתוך הדף

מסלול הלמידה של 'הדף היומי' כבר מזמן הפך ל'טרנד' עולמי, ובכל שכבות הציבור ניתן למצוא שיעורים ומסגרות למידה בדף היומי. הסיפוק מעצם הלימוד והעמידה באתגר, הם נכס של ציבור הלומדים.

בכדי להרחיב את מעגל האנשים הקשרים ללימוד, מפיק מכון הדרן שיעור באורך של כ 5 דקות על קטע מתוך הדף היומי, ובכך גם אלו שאינם נמנים על מסלול למידה זה, יכולים ל'התחבר' באופן זה לגמרא ולנושאים הנלמדים בדף היומי.

5. שיעור משנה יומית

שיעור זה אורכו כדקה, ובו יהיה ניתן לשמוע מידי יום לימוד משנה אחת, הערוכה בלשון קלה.